۱.۴ میلیارد نفر – سفر | گردش مالی ۱.۷ تریلیون دلاری گردشگران داخل گیتی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از گاردین، تو شرایطی که پنج سال پس از سرانجام مجادله جهانی دوم عزب ۲۵ میلیون نفر در دنیا به گردش و سیر رفته بودند، این آمار درون ۱۹۷۰ به ۱۶۶ میلیون نفر و در ۱۹۹۰ بوسیله ۴۳۵ میلیون نفر رسید. آمار ۱.۴ میلیارد گردشگر که سال گذشته میلادی ثبت شد، به معنی سیر تکاملی رفتن ۱.۴ میلیارد نفر تراشیدن و گردشگرانی بی قراری بودند که بسیار از یک بار کود سیر بستند و به جایی سوا ناحیه خود رفتند.

آنچه از مولود انبوه سفرها در گوشه و کنار گیتی با هدف گردشگری بوسیله مشت می آید، افزایش و اهمیت نقش گردشگری در اقتصاد جهانی است. سوگ مالی ۱.۴ میلیارد سفر-نفر داخل سال ۲۰۱۸ برابر ۱.۷ تریلیون دلار و قطع دو درصد تولید ناخالص تویی روی عنف زمین است. آمار گردشگران جهانی حتی از پیش بینی های سازمان جهانی گردشگری اندوه فراتر رفته و این سازمان بین المللی را بوسیله تلاش بیشتر واداشته است.

به خشکی امدن اساس بدیع ترین آمار موسسه جهانی گردشگری، حدود چهار-پنجم گردشگران سیر رفتن تو مناطق نزدیک بوسیله نگرش زندگی خود را ترجیح می دهند و اروپا همچنان نیکوترین مقصد برای گردشگری خارج از مرزهاست. قاره سبز سال گذشته میزبان ۷۱۳ میلیون گردشگر از دیگر نقاط گیتی حیات و در این میان فرانسه از ۸۷ میلیون گردشگر خارجی پذیرایی کرد. هر چند نزدیک بوسیله ۷۰ میلیون نفر از این تعداد شهروندان اروپایی بودند.

اسپانیا با جذب ۸۲ میلیون گردشگر (حدود ۷۰ میلیون اروپایی)، آمریکا با میزبانی از ۷۷ میلیون گردشگر (کمینه از ۲۰ میلیون اروپایی و بیش از ۴۰ میلیون نفر از قاره آمریکا)، چین با ۶۱ میلیون، ایتالیا با ۵۸ میلیون، مکزیک و بریتانیا با ۳۹ میلیون، آلمان با ۳۷ میلیون، تایلند با ۳۶ و ترکیه با ۳۲ میلیون گردشگر بوسیله ترتیب ۱۰ مقصد مرجح و محبوب گردشگران در سال ۲۰۱۸ بودند. با این توضیح که بیشتر گردشگران چین و تایلند را آسیایی ها تشکیل می دهند.

سال گذشته شرکت اوبر (عرضه دهنده خدمات تاکسی اینترنتی) محبوب ترین مقصدهای گردشگری را در جهان رتبه بندی کرد که بر این اساس، ساختمان امپایر استیت نیویورک در رده اول ایستاد. بارو آزادی نیویورک، حصار سی ان تورنتو در کانادا، منفرد پیروزی و بارو ایفل در پاریس، حصار الخلیفه در دبی، دژ باکینگهام داخل لندن، دیزنی لند در لس آنجلس، پل گلدن گیت تو سن فرانسیسکو، تالار اپرای سیدنی، کلیسا امپراتور احمد ملقب به کنیسه آبی استانبول، دیوار برلین، واتیکان، مجسمه مسیح تو ریودوژانیرو و هرم مبصر جیزه تو سمج حزن بوسیله زیبایی دوم تا پانزدهم شدند.

تعداد گردشگران هر سرزمین با میزان درآمد و جمعیت آن کشور مناسبت مستقیم دارد. چین با صرفه جویی رو به رشد و داشتن نزدیک به دو میلیارد نفر جمعیت بیشترین تعداد گردشگر را به خویشتن اختصاص داده و شهروندان آن تو سال ۲۰۱۷ بیش از ۱۴۳ میلیون سفر خارجی را بوسیله صیت خویشتن ثبت کردند. آلمان با ۹۲ میلیون سفر، آمریکا با ۸۸ و بریتانیا با ۷۴ میلیون عروج دیگر کشورها در سیاهه بیشترین تعداد سیاح بوده اند.